- Dagkrem med SPF 30 for alle hudtyper
- Mineral UV-filter som absorberes raskt uten å etterlate huden hvit
- Vitamin C og hyaluronsyre beskytter huden og gir huden fuktighet
- Bærekraftig: Aluminiumsrør (100% resirkulerbart) for fullstendig tømming av produktet
- 100% vegansk og naturlig
- Titandioksid og sinkoksider – De beskytter huden din naturlig mot UVA- og UVB-stråler, uten å etterlate huden hvit. De plasserer seg på huden som et beskyttende skjold/speil og reflekterer UV-strålene slik at de ikke kan trenge gjennom huden.
- Vitamin C – Naturlig antioksidant som beskytter huden din og jevner ut hudtonen. Vitamin C og SPF går sammen som en perfekt duo mot sola!
- Kaktusfrøolje – Sørger for at huden er hydrert gjennom hele dagen, og hjelper til med å beholde hudens naturlige fuktighet bedre. De mange vitaminene og plantestoffene som finnes i oljen skaper en antioksidanteffekt som kan hjelpe til med å beskytte huden din mot tidlig aldring/rynker.
-
Hyaluronsyre – Et sukkermolekyl som vi allerede har i kroppen vår, med sterk evne til å binde vann og fukt sammen. Hyaluronsyre sørger for at huden din holder seg hydrert og gir en langvarig følelse av friskhet.
HISTORIEN BAK PRODUKTET
Vi tror at naturen gir de beste aktive ingrediensene for huden din. Derfor er produktene våre 100 % naturlige. Vi leter hele tiden etter de beste aktive ingrediensene for individuelle hudbehov. Med våre rengjørings- og pleieprodukter i Cactus-serien var målet vårt å lage passende produkter for nesten alle hudtyper og beskytte huden din mot for tidlig aldring og ytre påvirkninger som solstråler. Da vi gjorde det, kom vi over pæren. Piggkvisten har ikke bare fantastiske egenskaper for hudpleie, men er også svært bærekraftig. Den vokser under de mest utfordrende forhold og trenger svært lite vann. Dette lar oss kombinere målet vårt om optimal naturlig hudpleie med et høyt nivå av bærekraft